Sardinie, Německo, Španělsko - WRC 2013

28.10.2013
Druhá polovina sezóny v Mistrovství světa se nám nevydařila dle našich představ.

Ve slibně rozjetém závodu na Rally d’Italia Sardegna nás zradil motor.

Před srpnovým WRC závodem ADAC Rallye Deutschland jsme se ukázali německému publiku s Fabií S2000 již týden předem na DRS Wartburg Rally. Závod, v němž jsme s přehledem  drželi první příčku výsledkové listiny,  byl však pro tragickou událost předčasně ukončen. Po absolvovaném testu v německém Veldenz jsme byli všichni plni očekávání a natěšeni na dobrý výsledek před “domácím” publikem. I tam však přišlo zklamání, když poslední den přišel jezdecký incident v SS13. Výsledek tak bylo celkové 14. místo a až 5. místo v naší třídě WRC2.

Naším šestým závodem Mistrovství světa v rally byla RallyRACC ve Španělsku. Cílem bylo podiové umístění v naší třídě WRC2. Posunulo by nás tak na celkovou 3. příčku v celkovém hodnocení šampionátu WRC2 a to ještě před poslední plánovanou WRC rally - Wales Rally GB. Ale opět to byla SS13 co nám “zlomila vaz”.  Zbývali pouze 2SS do cíle a my byli na perfektním 2. místě ve třídě za Robertem Kubicou, prasklý setrvačník však ve vteřině ukončil všechny naděje a plány. Smutek byl nepopsatelný.

Ve Španělsku se radoval Sebastian Ogier s týmem Volkswagen Motorsport nejen z vítezství v rally, ale oslavoval i celkového šampióna pro rok 2013. Ve třídě WRC2 slavil mistra světa Robert Kubica. Aneb pro oba platí: přišel, viděl, zvítězil – gratulujeme!

Fotografie z absolvovaných závodů najdete v sekci Rally.